طراحي سايت، سئو، طراحي فروشگاه اينترنتي، طراحي اپليكيشن موبايل
شركت نوپرداز ارائه دهنده خدمات طراحي سايت، طراحي اپليكيشن موبايل Android و ios سئو و ديجيتال ماركتينگ فعاليت مي نمايد.

باور كنيد جاهاي ديدني تهران فقط برج آزادي و برج ميلاد نيست. تهران شهري با قدمت زياد است كه از نظر تاريخي ميتواند بسياري از نيازهاي گردشگري را رفع كند. در هنگام سفر به اين شهر وقت خود را فقط به گشت و گذار در بازار نگذرانيد و از جاذبه هاي آن ديدن كنيد و لذت ببريد.

تهران، شهر هزار توي هزار دالان كه خواسته يا ناخواسته پذيراي بيش از ۸ ميليون نفر جمعيت ثابت است. ۳ ميليون نفر هم از شهرستان هاي اطراف تهران مانند كرج، شهريار، رباط كريم، ورامين و قلعه حسن خان به آن مي آيند و روزانه بيش از ۵۰۰ هزار مسافر به صورت ميانگين وارد آن مي شوند. چند درصد از اين جمعيت از جاهاي ديدني تهران بازديد ميكنند؟

يك شهر شلوغ ۱۴ ميليون نفري كه قريب به اتفاق شهروندانش جز به كار و رسيدن به منزل و استراحت كردن به چيز ديگري فكر نمي كنند چرا كه خيلي وقت فكر كردن ندارند. بدن خسته ناشي از چندين ساعت كار مداوم و دست كم دو ساعت ماندن در ترافيك را هيچ چيز جز خواب جلا نمي بخشد.

شايد همين باشد كه جمعيت مهاجريني كه سالانه از تهران به خارج از كشور كوچ مي كنند رو به افزايش گذاشته است. اما تهران فقط كار و ترافيك و نزاع و آلودگي و درگيري ندارد. يك تحقيق نشان داده است افرادي كه به تهران گردي علاقه مند هستند كمتر در معرض افسردگي و وسوسه خروج از كشور قرار دارند.

به گفته معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، اين شهر بيش از ۲ هزار نقطه گردشگري، زيارتي، تاريخي و تفريحي دارد. وي افزود: بازديد از تمام جاذبه هاي گردشگري تهران نياز به ۳۵ روز زمان دارد.

در اينجا نام صد جاي ديدني تهران را آورده ايم كه اگر هفته اي تنها به يكي از اين نقاط سر بزنيم دو سالي طول مي كشد تا ادعا كنيم تهران را به خوبي ديده ايم. البته كيست كه نداند جاهاي ديدني تهران بسيار بيشتر از اين است و تنها پياده روي در خيابان هاي لاله زار و جمهوري خود تاريخ معاصر تهران را روايت مي كند.

اوقات شرعي، شامل اذان صبح، اذان ظهر و اذان مغرب تهران را ميتوانيد در اين لينك مشاهده كنيد.

تهران قديمي

۱- مجموعه برج آزادي

برج آزادي كه در زمان خود شهياد نام داشت خيلي زود نماد دروازه گونه تهران و ترجمان معمارانه ايران مدرن شد، اين بنا اكنون سي و شش ساله است و نماد انقلاب اسلامي تلقي مي شود.

100 جاي ديدني تهران۲- خانه موزه مقدم، حسن آباد

موزه مقدم محل زندگي خاندان احتساب‌الملك، يكي از درباريان صاحب منصب سلسله قاجار بوده است. اين خانه سپس محمدتقي‌ خان احتساب‌الملك به فرزندش دكتر محسن مقدم استاد باستان‌شناس دانشگاه تهران و همسر فرانسوي‌اش سلما رسيد و اين زوج با ذوق و علاقه‌اي بي‌نظير به كار جمع‌آوري آثار تاريخي از سراسر ايران‌زمين پرداختند و از آنها در معماري و تزيين خانه خود استفاده كردند. در سال ۱۳۵۱ استاد مقدم خانه پدري خود و اشياي گردآوري شده در آن را وقف دانشگاه تهران نمود.

100 جاي ديدني تهران۳- عمارت مسعوديه، بهارستان

عمارت مسعوديه يكي از بناهاي تاريخي مربوط به دوره قاجار است كه پنج عمارت بزرگ دارد و در سال ۱۳۷۷ به ثبت آثار ملي رسيده است. عمارت مسعوديه به همراه باغ نگارستان، باغ لاله‌زار و باغ سردار ايرواني يكي از اماكني است كه در محدودۀ شمال حصار شاه طهماسبي تهران در عصر ناصري بنا شده و همچنان كه خصوصيات باغ‌هاي ايراني را داراست با نقش‌مايه‌ها و عناصري از معماري فرنگي مزين شده است.

مطلب پيشنهادي:  بهترين هتل هاي تهران

100 جاي ديدني تهران۴- باغ موزه نگارستان، بهارستان

100 جاي ديدني تهران۵- كاروانسراي خانات، ميدان شوش

100 جاي ديدني تهران۶- خانه كاظمي، تهران قديم چاله ميدان

در اين روزگار كه مردم تهران درگير مشكلات و گرفتاري هاي روزمره هستند، شايد كمتر كسي به فكر سفر و ديدن اماكن گردشگري ايران بيفتد ولي شما مي توانيد فقط با چند هزار تومان به تهران قديم سفر كنيد. شايد بيشتر كساني كه در تهران زندگي مي كنند اطلاع چنداني از آثار باقي مانده تهران قديم نداشته باشند. اگر دوست داريد گشت و گذاري در يكي از جاهاي ديدني تهران داشته باشيد مي توانيد به چهار راه سيروس در خيابان ۱۵ خرداد برويد. خيابان امامزاده يحيي و خيابان جاويدي كه كمي جلوتر از چهارراه به سمت خيابان ري قرار دارد، خود نمونه اي از خيابان هاي طهران است كه هنوز با اون مردم صاف و ساده و مهربانش حال و هواي قديم را دارد. اين محله داراي چندين اثر قديمي است كه از آنها مي توان به خود امامزاده و درخت چند صد ساله آن، خانه كاظمي، حمام نواب، خانه شهيد مدرس، خانه دبيرالملك، خانه مهر انگيز كامبيز ( خانه پدر سالار يا خانه فرهنگ امامزاده يحيي) و خانه فخرالملوك ( رستوران نان و نمك) اشاره كرد.

100 جاي ديدني تهران۷- باغ موزه قصر

شايد شنيدن نام «باغ موزه قصر» براي نسل‌هاي قبلي يادآور خاطرات تلخ و ناخوشايند باشد، ولي در حال حاضر، اين مكان يكي از جاهاي ديدني تهران است؛ بنابراين، اگر دوست داريد تا براي ساعاتي به گذشته سفر كنيد و برگي از تاريخ معاصر ايران را ورق بزنيد، توصيه مي‌كنيم بازديد از اين جاذبه تاريخي پايتخت را از دست ندهيد.

100 جاي ديدني تهران۸- مدرسه دارالفنون، ناصرخسرو

100 جاي ديدني تهران۹- خانه دكتر مصدق، فلسطين

100 جاي ديدني تهران۱۰- قنات آب، شهرك اميد

100 جاي ديدني تهران

هنري

۱۱- خانه موزه استاد صبا، بهارستان

100 جاي ديدني تهران۱۲- موزه فرش، كارگر شمالي

100 جاي ديدني تهران۱۳- موزه موسيقي، الهيه

در تجريش، يك مركز فرهنگي وجود دارد كه به عنوان يكي از جاهاي ديدني تهران كه خيلي مورد توجه گردشگران قرار ندارد و آن موزه موسيقي تهران است كه محفلي براي آشنايي با دنياي موسيقي ايران در چند سده گذشته است. مجموعه اي نفيس از سازهاي مناطق مختلف كشور كه ساز و ضرب و ريتم اقوام بزرگ و پر افتخار ايران زمين را در نمايشگاه دائمي، در معرض ديد علاقمندان به هنر موسيقي قرار مي دهد.

100 جاي ديدني تهران۱۴- خانه صادق هدايت، سعدي

100 جاي ديدني تهران۱۵- موزه سينما، باغ فردوس

100 جاي ديدني تهران۱۶- موزه آبگينه و سفالينه، سي تير

100 جاي ديدني تهران۱۷- شهرك سينمايي غزالي، جاده مخصوص

100 جاي ديدني تهران۱۸- موزه هنرهاي معاصر، كارگر شمالي

ساختمان موزه تلفيقي از معماري مدرن و سنتي است كه با الهام از بادگيرهاي مناطق حاشيه كوير ايران ساخته شده است‌. تنديس‌هايي زيبا و با ارزش از هنرمندان معاصر هم‌چون هنري مور، آلبرتو جياكومتي و پرويز تناولي فضاي سبز اطراف را به پارك مجسمه بدل ساخته است‌. بيننده مسيري چرخشي را در گرداگرد فضاي اصلي موزه مي‌پيمايد و پس از تماشاي نگارخانه‌ها، به هشتي مي‌رسد در دل هشتي‌، اثر زيبا و نوين ماده و فكر، كه توسط هنرمند ژاپني‌، نوريوكي هاراگوچي‌، از روغن و پولاد ساخته شده است‌، خود نمايي مي‌كند. موزه هنرهاي معاصر بعنوان يكي ديگر از جاهاي ديدني تهران، مركز فعاليت‌ها و رويدادهاي مهم هنري ايران در زمينه هنرهاي تجسمي به شمار مي‌آيد. اين موزه شامل مهم‌ترين و جامع‌ترين مجموعه از هنر غربي در قاره آسيا در زمان تاسيس خود است. بر اساس تعريف رسمي موزه، موزه هنرهاي معاصر نمايشگر چگونگي سير تحولات هنر معاصر در يك دوره محدود و مشخص هستند.

مطلب پيشنهادي:  جاهاي ديدني شهريار ، تجلي پيوند تاريخ و طبيعت

100 جاي ديدني تهران۱۹- تئاتر شهر، پارك دانشجو

مجموعه تئاتر شهر به عنوان يكي از جاهاي ديدني تهران در سال ۱۳۴۶ توسط مهندس علي سردار افخمي طراحي شد و ساخت آن پنج سال به طول انجاميد. اين مجموعه در روز شنبه هفتم بهمن ۱۳۵۱ با روي صحنه رفتن نمايش باغ آلبالو نوشته آنتون چخوف و به كارگرداني آربي اوانسيان و با بازي داريوش فرهنگ، سوسن تسليمي، مهدي هاشمي، فهيمه راستكار و پرويز پورحسيني به عنوان مدرن‌ترين سالن تئاتر تهران افتتاح شد.

100 جاي ديدني تهران۲۰- تالار وحدت، حافظ

100 جاي ديدني تهران

فرهنگي تاريخي

۲۱- مجموعه موزه هاي كاخ گلستان

كاخ گلستان از عهد صفويه تا دوران معاصر دستخوش تغييراتي گرديده‌است. هر چند كه بنيان كاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوي و به سال ۹۹۸ ه‍.ق و با احداث چهار باغي در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سليمان صفوي (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه‍. ق) با ساخت ديوان خانه‌اي در همان محدوده چنارستان شاه عباسي شكل مي‌گيرد ولي امروزه از آن بنيان‌ها اثري در ميان نيست؛ و داشته‌هاي موجود كاخ گلستان از لحاظ ديرينگي محدود به بخشي از آثار و ابنيه از دوران زنديه بوده و فراتر از آن نمي‌رود.

100 جاي ديدني تهران۲۲- مجموعه موزه هاي كاخ نياوران

كاخ نياوران در شمال شرق تهران (شميرانات) قرار دارد. شكل گيري كاخ نياوران به نخستين سالهاي سلسله قاجار بازمي گردد. مجموعه كاخ نياوران كه پس از انقلاب اسلامي به مجموعه اي موزه اي تبديل شده است تا سال ۱۳۷۸ با مجموعه سعدآباد بطور مشترك اداره مي گرديد و از آغاز سال ۱۳۷۹ رسماًٌ مستقل شد.

100 جاي ديدني تهران۲۳- مجموعه موزه هاي كاخ سعد آباد

100 جاي ديدني تهران۲۴- موزه عبرت ايران، عشرت آباد

100 جاي ديدني تهران۲۵- موزه رضا عباسي، شريعتي

100 جاي ديدني تهران۲۶- موزه جواهرات، چهارراه استانبول

100 جاي ديدني تهران۲۷- موزه عروسك هاي ملل، پاسداران

100 جاي ديدني تهران۲۸- موزه ملي ايران، سي تير

100 جاي ديدني تهران۲۹- موزه ملك، باغ ملي

100 جاي ديدني تهران۳۰- باغ مينياتوري ايران، جانبازان غربي

100 جاي ديدني تهران

مذهبي

۳۱- آرامگاه ابن بابويه

100 جاي ديدني تهران۳۲- موزه آثار شهدا، بهشت زهرا

100 جاي ديدني تهران۳۳- موزه مركزي شهدا، طالقاني

100 جاي ديدني تهران۳۴- مسجد و مدرسه سپهسالار، ناصر خسرو

100 جاي ديدني تهران۳۵- كليساي سركيس مقدس، نجات الهي

100 جاي ديدني تهران۳۶- موزه هنرهاي ديني امام علي، اسفنديار

100 جاي ديدني تهران۳۷- حسينيه و خانه امام خميني، جماران

100 جاي ديدني تهران۳۸- مرقد امام خميني، بهشت زهرا

100 جاي ديدني تهران۳۹- حسينيه ارشاد، شريعتي

100 جاي ديدني تهران۴۰- امام زاده داوود، كن

100 جاي ديدني تهران

گردش و فضاي سبز

۴۱- آبشار و آب نما تهران، شهيد خرازي

100 جاي ديدني تهران۴۲- پارك ژوراسيك سعادت آباد، پارك پرواز

100 جاي ديدني تهران۴۳- باغ ايراني، شيخ بهايي

100 جاي ديدني تهران۴۴- پارك بازيافت، علي آباد جنوبي

100 جاي ديدني تهران۴۵- درياچه شهداي خليج فارس، چيتگر

100 جاي ديدني تهران۴۶- بوستان نوروز، پل طبيعت،گنبد مينا و زيما پارك آب و آتش

پارك نوروز يا بوستان نوروز با مساحت بيش از ۹۰ هزار متر مربع، در پهنه غربي اراضي عباس آباد تهران، بزرگترين بوستان مجموعه را تشكيل مي‌دهد كه براي آن كاركردهاي بين المللي و فرهنگي نيز تعريف شده است.

مطلب پيشنهادي:  باغ پرندگان مشهد ، اولين باغ پرندگان شرق ايران

بوستان نوروز كه از جاهاي ديدني و تفريحي تهران به شمار مي آيد شامل مجموعه پلانتاريوم، درياچه ، باغ گل، اسكيت پارك، پارك دوستدار كودك و مسيرهاي كالسكه و دوچرخه رو است و براي علاقمندان به تهرانگردي كه دنبال جاذبه هاي گردشگري تهران هستند مي تواند جاي جالبي باشد.

100 جاي ديدني تهران۴۷- باغ گياه شناسي ملي، پيكان شهر

100 جاي ديدني تهران۴۸- باغ پرندگان، هنگام

باغ پرندگان در شمال‌شرق تهران در دل جنگل لويزان واقع شده است و پرندگاني نظير كبوتر، طوطي، كلاغ، خروس، فنچ، عقاب‌،كركس،قرقاول،طاووس،پليكان،فلامينگو و …. در اين محوطه قرار گرفته‌اند.

100 جاي ديدني تهران۴۹- موزه حيات وحش، هفت چنار

100 جاي ديدني تهران۵۰- موزه حشرات هايك ميرزا يانس، چمران

100 جاي ديدني تهران

ورزشي

۵۱- كوهستان هاي شمال تهران، توچال، دربند،كلك چال، دركه، دارآباد

100 جاي ديدني تهران۵۲- دوچرخه سواري پارك چيتگر

100 جاي ديدني تهران۵۳- مجموعه ورزشي استاديوم آزادي

100 جاي ديدني تهران۵۴- مجموعه ورزشي انقلاب، نيايش

100 جاي ديدني تهران۵۵- پيست هاي اسكي توچال، ديزين، شمشك و …

100 جاي ديدني تهران۵۶- پينت بال اي تهران كوهستان و انقلاب و …

100 جاي ديدني تهران۵۷- پرواز پاراگلايدر، شهران

100 جاي ديدني تهران۵۸- جاده پياده روي، پارك پرديسان

بوستان جنگلي پرديسان با مساحت ۲۷۵ هكتار يكي از بوستان‌هاي بزرگ شهر و يكي از جاهاي ديدني تهران است كه در شمال غربي تهران، منطقه ۲ شهرداري قرار دارد. به علت وجود چندين بزرگراه در اطراف پارك پرديسان، استقبال زيادي براي استفاده از اين پارك پديد آمده‌است و بيشتر روزهاي هفته و به ويژه روزهاي تعطيل مردم براي استفاده از اين پارك رهسپار شمال غرب تهران مي‌شوند.

100 جاي ديدني تهران۵۹- پارك اختصاصي بانوان بهشت مادران، حقاني

100 جاي ديدني تهران۶۰- كارتينگ، پرند

100 جاي ديدني تهران

علمي

۶۱- موزه پست و تلفن، باغ ملي

100 جاي ديدني تهران۶۲- موزه ملي پزشكي، كارگر شمالي

100 جاي ديدني تهران۶۳- موزه خودروهاي تاريخي، جاده مخصوص كرج

100 جاي ديدني تهران۶۴- موزه تماشاگه زمان، تجريش

100 جاي ديدني تهران۶۵- نمايشگاه هوايي، اتوبان كرج

100 جاي ديدني تهران۶۶- موزه دكتر حسابي، مقصود بيك

100 جاي ديدني تهران۶۷- موزه صنعت برق، پيروزي

100 جاي ديدني تهران۶۸- رصد خانه، زعفرانيه

100 جاي ديدني تهران۶۹- پارك ترافيك، مرزداران

100 جاي ديدني تهران۷۰- موزه اسناد ملي، حقاني

100 جاي ديدني تهران

تجاري

۷۱- بازار قديم تهران

100 جاي ديدني تهران۷۲- بازار سنتي تجريش

100 جاي ديدني تهران۷۳- بازار مبل و موزه مبل يافت آباد

100 جاي ديدني تهران۷۴- نمايشگاه بين المللي تهران، چمران

100 جاي ديدني تهران۷۵- مجتمع تجاري و پرديس بزرگ سينمايي كوروش، ستاري

100 جاي ديدني تهران۷۶- هايپر استار باكري

100 جاي ديدني تهران۷۷- مال هاي جديد تهران تيراژه ۲ و ارگ و تهران مال و پالاديوم …

100 جاي ديدني تهران۷۸- مركز خريد گلستان، شهرك غرب

100 جاي ديدني تهران۷۹- مركز همايش هاي اجلاس سران

100 جاي ديدني تهران۸۰- بازار موبايل علاالدين جمهوري

100 جاي ديدني تهران

خوراكي

۸۱- رستوران ها و كافه هاي دربند

100 جاي ديدني تهران۸۲- رستوران ها و كافه هاي دركه

100 جاي ديدني تهران۸۳- رستوران هاي فرحزاد

100 جاي ديدني تهران۸۴- كافه و رستوران هاي ييلاقات تهران فشم و ميگون. لواسان و كن

100 جاي ديدني تهران۸۵- كافه نادري انقلاب

100 جاي ديدني تهران۸۶- پيتزا پنتري، ويلا

100 جاي ديدني تهران۸۷- قنادي هاي كوك

100 جاي ديدني تهران۸۸- گل رضاييه، سي تير

100 جاي ديدني تهران۸۹- چلوكبابي هاي قديمي بازار تهران مسلم، شمشيري، شرف الاسلامي …

100 جاي ديدني تهران۹۰- ديزي سنتي آذري، ميدان راه آهن

100 جاي ديدني تهران

تفريحي

۹۱- برج ميلاد و دلفيناريوم

100 جاي ديدني تهران۹۲- آكواريوم و موزه صلح پارك شهر

100 جاي ديدني تهران۹۳- سورتمه تهران، گلابدره

100 جاي ديدني تهران۹۴- تله كابين توچال

100 جاي ديدني تهران۹۵- سينماي ۷ بعدي پارك آب و آتش

100 جاي ديدني تهران۹۶- دهكده آبي پارس

100 جاي ديدني تهران۹۷- مجموعه آبي فشافويه، اتوبان قم

100 جاي ديدني تهران۹۸- باشگاه موتورسواري صحرايي، اتوبان بابايي

100 جاي ديدني تهران۹۹- سرزمين عجايب مجتمع تيراژه، اشرفي اصفهاني

100 جاي ديدني تهران۱۰۰- شهربازي بيلينو، بوستان نهج البلاغه

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۸:۴۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 976
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب